Een duurzame toekomst voor melkveehouders in Natura 2000-gebieden

Onze collega’s Juliëtte Huis in ’t Veld en Hanneke Kraaijenveld hebben zich het afgelopen jaar ingezet voor Ikwileerlijkezuivel.nl – een nieuwe speler op de zuivelmarkt. Hun doel? Melkveehouderijen in en rondom Natura 2000-gebieden ondersteunen, zodat ze economisch en ecologisch toekomstbestendig blijven.

Hanneke legt uit: "Naast een verdienmodel zit er ook een mens achter het bedrijf, met een eigen geschiedenis en toekomstdromen. Het vertrouwen waarmee je samen een duurzaamheidsstap zet, dat vind ik het mooiste aspect van dit werk."

Wat maakt dit project succesvol?

Begrip van de technische, financiële én sociale uitdagingen waarmee melkveehouders te maken krijgen bij verduurzaming. Maar vooral: het perspectief van de boer vertalen naar een haalbaar verdienmodel. Hanneke: Niet alleen de zuivel moet goed zijn, ook het bedrijfsmodel moet goed zijn voor de boer.”

Met hun sterke veranderkundige en adviesvaardigheden hebben Hanneke en Juliëtte, samen met een divers team, bijgedragen aan een toekomstbestendige melkveehouderij. Dit heeft niet alleen geleid tot duurzame bedrijfsmodellen, maar ook tot nieuwe samenwerkingen tussen belanghebbenden in de gebieden.

Wij werken aan de leefomgeving van de volgende generatie. Meer weten over hoe wij melkveehouders helpen verduurzamen binnen een toekomstbestendig verdienmodel? Wij horen graag van je. 

Onze rol in dit project

Opzetten nieuwe buitendienst
Begeleiding melkveehouders
Vertaling praktijkinzichten naar strategisch advies 

Welke collega’s zijn betrokken?

21 11 2022   De Fotoloods   Marb   25web

We denken graag met u mee

Neem contact op voor een vrijblijvend gesprek

CONTACT OPNEMEN